Warsztaty

Kurs ABC fotografii cyfrowej

Trochę się zastanawiałem czy dodać w tytule kursu przymiotnik „cyfrowej”, w końcu pewne zasady rządzą również „analogiem”. Jednak chciałbym tutaj podkreślić, że nie będziemy pracować w ciemni, wywoływać filmów, a jedynym materiałem światłoczułym będzie matryca. Tyle tytułem wstępu. Na moich zajęciach będę chciał przekazać Wam wiedzę z zakresu kompozycji obrazu (mocne punkty, ekspozycja), techniki i dostępnych środków tworzących efekt końcowy (czas naświetlania, przysłona, ISO). Podczas zajęć będę pokazywał Wam fotografie mojego autorstwa oraz innych fotografów, w tym oczywiście kanon tej sztuki. Tak więc Ansell Adams, Henri Cartier – Bresson czy Tomasz Gudzowaty nie będą Wam już obcy.
Czas trwania zajęć: 8 godzin
Możliwe warianty 1 x 8 godz. Lub 2 x 4 godz.
Cena 123 zł brutto/ osoba (przy 1 spotkaniu i grupie min. 4 os/ max. 8 os.) 150 zł brutto/ osoba (przy 2 spotkaniach i grupie j.w.)
Cena dla zajęć indywidualnych: od 250 zł (ustalane indywidualnie).

Kurs historii fotografii

Tematyka, która zawsze mnie pociągała to historia, zarówno ta ogólna (starożytność, średniowiecze) jak i historia mediów. Gdy zaglądamy do książek o fotografii to łatwo znaleźć, że jest to młoda dziedzina sztuki. Jej powstanie datuje się na 1839 rok, choć wielu badaczy doszukuje się jej pragenezy jeszcze w starożytności i w renesansie. Na zajęciach przedstawię kolejne kamienie milowe w kształtowaniu się fotografii, głównych jej twórców (Daguerre, Talbot, Eastman Kodak) oraz najbardziej znanych fotografów (Henri Cartier – Bresson, Robert Capa, Dorothea Lange, Nadal).

Czas trwania 12 godzin
Możliwe warianty 2 x 6 godzin lub 3 x 4 godziny.
Cena 190 złotych brutto/ osoba
Cena dla zajęć indywidualnych: od 360 zł.

Możliwość komentowania została wyłączona.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide