O mnie w kilku słowach…

Urodziłem się w Mysłowicach, wychowałem w Rogoźniku, kształciłem się w Bytomiu, Katowicach i Wrocławiu teraz mieszkam w Tychach. Dlatego sprawy Zakopanego są mi tak bliskie.
Parafrazując skecz Andrzeja Grabowskiego w jednym zdaniu opisałem siebie. Teraz trochę szerzej.

Cześć

Nazywam się Kuba (choć w papierach Jakub) Dłubak i zajmuję się fotografią oraz dziennikarstwem. Generalnie branżowym tj. wędkarstwo i czasem turystyka. Jednak te działki są mi najbliższe i po prostu je lubię. Do tej pory efekty mojej pracy mogliście przeczytać w następujących tytułach: Świat Karpia, Wędkarstwo Moje Hobby, Karp Max, słowacki Slovensky Rybar, hiszpański CarpDiem oraz portalu Góry i Ludzie. 
Dodatkowo fotografie prezentowałem na kilku wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Moje prace można było zobaczyć w galerii w Dzielnicowym Domu Kultury w Piekarach Śląskich oraz w katowickim Pubie Eureka. Obydwie prezentacje dotyczyły przyrody tj. Wielki – Mały Świat (makrofotografia), Ogień i woda (pejzaże i wariacje na w/w temat), Spektakl natury (starałem się zawrzeć piękno otaczającej nas przyrody, które wielokrotnie jest dostrzegalne tylko przez chwilę). Dodatkowo w Galerii Katowice Związku Polskich Artystów Fotografików wywieszone były moje prace w ramach dwóch wystaw pokonkursowych (Katowice w obiektywie) oraz jako wystawa absolwentów kursów ZPAF.

Choć całe życie spędziłem nad jeziorami i góry kojarzyłem jedynie z nudnymi wycieczkami szkolnymi to od 3 lat za sprawą mojej (obecnie już) żony zawędrowałem w Beskid Mały (Czupel), następnie Żywiecki (Pilsko) i ledwie miesiąc później zaliczyłem pierwsze swoje 2000 m n.p.m., a konkretnie 2172 – Szpiglasowy Wierch. Od tego czasu w każdym roku kilkanaście dni spędzamy na górskich wycieczkach. Najczęściej jest to Polska, choć w 2017 roku zapędziliśmy się do Rumunii i tamtejszych Karpat. Widoki wspaniałe i mam nadzieję, że moje prace chociaż trochę oddają piękno i emocje, które wówczas przeżywałem.

Aktualnie pracuję nad 2 projektami, które chcę uwieńczyć serią wystaw i w przypadku jednego również albumem. O ile temat pierwszego zostawię jeszcze dla siebie, to drugi ma być przeglądem fotografii wykonanych w różnych częściach Polski. Wspólnym mianownikiem będzie nasz kraj, chcę pokazać piękno tego miejsc, które leży między Odrą a Bugiem i od Karpat po Bałtyk. Z jakim efektem? To ocenicie sami.

Póki co nie będę Was zanudzać i zapraszam do buszowania/ surfowania/ czytania i jak to kiedyś mój wykładowca filozofii mówił „przeżywania” treści tutaj zawartych.
Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na szlaku
Kuba Dłubak

Możliwość komentowania została wyłączona.

rfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-sliderfwbs-slide